Jak czytać biblię?

Kiedy zaczynamy swoją drogę jako chrześcijanie, nawracamy się lub zaczynamy być zainteresowani naukami Biblii, często słyszymy, że powinniśmy czytać Biblię. “Czytaj Biblię, czytaj Biblię, czytaj!” – mówią nam ludzie wokół nas. Ale czytanie Biblii to nie tylko zdanie egzaminu, który ma udowodnić, że znamy treść tego ważnego dzieła. To proces, który wymaga zaangażowania i zaangażowania całego naszego serca i umysłu. To nie tylko nauka, ale także, a może przede wszystkim odkrycie Bożego myślenia.

Wiele osób przegapiło sens Biblii, ponieważ po prostu przeczytało ją jak książkę, a nie jak tekst, który ma wpłynąć na ich życie. Właściwy sposób czytania Biblii polega na tym, żeby się do niej zbliżyć w duchu, aby móc poznać Boży umysł i serce, a tym samym jego samego.

Nie chodzi o to, żeby poznać całą historię na pamięć, ale żeby wniknąć w nią i zrozumieć jej sens.

Dlaczego czytanie biblii nie działa?

Dlaczego tak się dzieje? Istnieją dwa główne powody, dla których Biblia nie działa dla niektórych ludzi. Po pierwsze, ludzie nie czytają jej z otwartym sercem i umysłem, gotowi na naukę i zmianę swojego myślenia. Po drugie, ludzie czytają ją jak każdą inną książkę lub literaturę, a nie jako tekst, który ma wpłynąć na ich życie.

Podobnie jak w szkole, każdy przedmiot nauczania przedstawia nową filozofię rozumienia świata. Biblia jest również taką myślą, która jest przedstawieni bożego świata. Jednak, aby ją zrozumieć i poznać ją, musimy przeczytać Biblię z myślą, że chcemy poznać Boży umysł i wprowadzić Boga w nasze życie.

00:00:00
Jak czytać Biblię? Wiele osób, słuchajcie, zaczyna być życzeniami, nawraca się i tak dalej i ktoś im mówi czytaj Biblię, czytaj Biblię. Czytaj czytaj czytaj nie i się zabieramy za czytaniem.
00:00:16
Pytanie czy to działa czy to o to chodzi nie czy to o to chodzi, że masz znać to historię na pamięć? Wiesz yy nie nie o to chodzi to już wiadomo. Takie podstawowe odpowiedź są ludzie, którzy znają Biblię, którzy przeczytali Biblię od deski do deski, którzy.
00:00:32
Wiesz, nawet tłumaczyli Biblię od deski do deski, to do nich nie dotarło, bo po pierwsze nie czytali tego otwierając swoje serce. Na to nie czytali tego ucząc się czegoś, tylko czytali to jak książkę jak literaturę.
00:00:48
Więc można to czytać jak literaturę i to nie zadziała, to nie zadziała, a można to czytać.
00:00:56
Jak coś?
00:00:58
Co ma cię dotknąć nie co, z czego się masz czegoś nauczyć? Co masz przyjąć do swojego serca, do swojego rozumu też mamy zmieniać swój rozum. Nie tylko serce nie.
00:01:09
Przypomnij sobie, jak byłeś w szkole, mm jak wszedłeś do szkoły podstawowej, nie tam cię uczyli. Na przykład nie wiem matematyki cię uczyli nie? Czyli wchodziłeś nowy przedmiot jest matematyka, potem jest fizyka, potem jest chemia, każdy był nowy przedmiot, nowa filozofia tak naprawdę nowa filozofia rozumienia świata, zresztą biologia, nowa filozofia, rozumienie świata, to Wszystko są filozofię rozumienia świata.
00:01:32
Ee mm.
00:01:34
Współczesną uznane za yy byty, że tak powiem yy istniejące to co pozostało tylko filozofii cały czas yy.
00:01:43
Pewnie nas uczyli na przykład?
00:01:47
Yy, jak jest matematyka, ta sama ona języku polskim i na innych y na innych przedmiotach uczyli nas myślenia tak zwanego logicznego, a nam się wydaje, że to jest myślenie logiczne, że to jest myślenie prawidłowe. Dzisiaj nie, bo teraz to jest często tak naprawdę wzięte myślenie jest filozofii greckiej.
00:02:06
Więc nie jest to myślenie logiczne, tylko jest to myślenie filozoficzno greckie yy, które się nazywa. Logico tam GRECO, dajmy na to nie.
00:02:15
Tak samo Biblia.
00:02:18
Przedstawia swoje swoistą, że tak powiem filozofię, która jest bardzo bliska bożemu myśleniu.
00:02:26
Ciężko wybrać filozofię, bo no to nie jest filozofia. Widzi tylko tutaj jest przedstawione. Boże myślenie jest nawet powiedziane, że ludzkie myśli nie są Bożymi myślami. Dlaczego? Bo tu jest troszkę zupełnie inaczej, jak musisz to zacząć czytać, musisz to czytać z myślą, że chcesz poznać Boży umysł.
00:02:43
Że chcesz tego, żeby mm wpłynęło to na ciebie, żebyś ty mógł mogła.
00:02:54
Tym oddziaływać. Ja powiem przykład ostatnio co ja wziąłem ostatnio wziąłem sobie do czytania psalmy nie.
00:03:01
No i psalmy przeczytam wam pierwszy pierwszy psalm jest takie polski film Pobłogosławiony człowiek, który nie idzie za Radą niegodziwych, nie stoi na drodze grzeszników i nie siedzi w gronie szyderców, lecz jego upodobanie jest w prawie jahwe nad jego prawem.
00:03:17
Zmyśla we dnie i w nocy, bo będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, które wydaje swój owoc w swoim czasie jego liści nie zwiędnie Wszystko, co robi, powiedzie się, nie jest nie tak. Jest z niego, dziwimy i są oni jak plewa, którą wiatr rozwiewał. Dlatego też niegodziwi nie poniosą, nie podniosą się na sądzie grzeszni ani grzesznicy w Zgromadzeniu sprawiedliwych.
00:03:42
Ja chyba wiem dla zna drogę sprawiedliwych, ale drogo niegodziwych zginie.
00:03:49
I to jest pierwszy psa. Można powiedzieć, że to są rozmyślania Dawida, jakieś zmyślania Dawida, modlitwa Dawida, którą czy pieśń Dawida, którą on zapisał i teraz pytanie, czy to dla mnie jakoś oddziałuje tak w ogóle po treści no wiemy tutaj z tego i z innych psalmów, że Dawid miał Objawienie Boże i tak naprawdę miał też objawienie o.
00:04:13
O sprawiedliwym tutaj w kolejnych SAS Yy o sprawiedliwym, który się pojawił, który będzie w stanie yy być pojednać z Bogiem yy w kolejnych samach tu jest, więc wiemy o tym pytanie, czy ten sam jakoś nam nie działa? Nie to jest jedno, jedna sprawa to jakoś nam nie działa. Czy czy ja też że tak powiem taką mam że on ze sprawiedliwości czy tak rozmyślą sprawiedliwości jak Dawid czy nie czy może inaczej i wiecie to jest jego.
00:04:40
Takie myślenie jak to na mnie działa, więc to w ogóle co ja na to w ogóle nie taka moja modlitwa z Bogiem teraz się powinno Zadziać Boże i co ja na to, czy ja też tak sądzę czy czy naprawdę to są twoje myśli czy czy chciałbym mieć podobne myśli jak ty i tak dalej a 2 sprawa wiecie jak przeczytałem za kilka tak psalm mówi już nie to co myślę dobra, to są takie.
00:05:00
To są rozmyślanie dla widza, to jest to, co Dawid miał w sercu. Nie, a co ja mam w sercu Boże nie i zamykam Biblię i i modlę się a co ja mam w sercu i modle się jest Bogiem na temat tego co ja noszę w sercu nie rozmawiam sobie takie swoje psalmy sobie pisze. Tak naprawdę w tym momencie do Boga na temat tego z moim sercu i w ten sposób ta Biblia na mnie oddziaływuje na mnie oddziałuje, to musi po prostu zacząć działać nie Jezus na przykład co co chwila jeśli poczytamy ewangelię to co chwila Jezus coś do nas mówi.
00:05:32
Jedno słowo 2 słowo poczytamy list do Rzymian, również coś ten list przekazuje do hebrajczyków, również coś przekazuje i co chwila tak naprawdę to są rzeczy, z którymi trzeba się konfrontować.
00:05:44
Znaczy, można to czytać jak książkę, jak nie wiem kolejny poradnik do czegoś tam czy czy czy książkę po prostu jakoś literaturę może to w ten sposób czytać, czy jak to niektórzy mówią stary testament czytać jak mitologię. Można to w ten sposób czytać, a można się z tym cały czas konfrontować.
00:06:03
Jak chcecie, żeby kiedykolwiek na was działała, żeby to co tam jest napisane, jakkolwiek na was działało i.
00:06:13
Jakiekolwiek dobre korzyści przyniosło to trzeba się z tym konfrontować. To boli to bardzo często boli ta konfrontacja z tym, co tu jest napisane, bo okazuje się, że nasze życie jest inne niż tu jest napisane. Ale tutaj co Boże myśli zawarte bardzo często.
00:06:33
Więc ją trzeba z tym konfrontować. Co ważne, jeżeli weźmiesz się najpierw za stary Testament.
00:06:40
A nie poznasz najpierw Ewangelii to możesz mieć mały problem, choć ja się tak wziąłem i tego problemu nie do końca miałem co prawda.
00:06:49
Yy, czytając Stary Testament, w końcu zrozumiałem, że Bóg jest prawdziwy.
00:06:55
Tak to dotarło do mnie w starym testamencie, że Bóg jest prawdziwy. No to staram się do mnie dotrzeć. Nie da, nie dotarło tak do końca, no bo się żyje w tym katolickim świecie. Kiedy?
00:07:05
Yy no istnieje zło kłamstwo, nie wiem, korupcja w kościele Wszystko nie tak i tak dalej nie grzechy, nie grzechy i tak dalej. Więc a Jezus teoretycznie nas uwolnił i więc widać, że się.
00:07:16
Yy czytając nowy testament, czytałem pod taką płachtą nie duchową, która mówiła mniej więcej tak, to i tak nie działa. Nie po co to czytasz? Nie po co to czytasz? To i tak nie działa. Przecież widzisz co się dzieje nie, no tak się żyło w katolickim kraju widzisz co się dzieje, widzisz tych ludzi, widzisz to Wszystko co się dzieje te kłamstwa to coś nie ten tak grzechy no to przecież po co to czytasz skoro to nie działa nie skoro ci ludzie to czytali i jak się dalej zachowują?
00:07:42
Widzisz? No właśnie.
00:07:45
Więc u mnie dopiero w starym testamencie, kiedy czytałem te różne rzeczy, co Bóg robił z Izraelem.
00:07:51
Dopiero to tak mnie poruszyło w sercu, ale nie znam Ewangelii jeszcze wtedy jedyne co po zrozumiałem, że albo zginę, tak też kiedyś zginę tak jak te ludy, które tam.
00:08:02
Wyganiali Ziemi obiecanej, bo tak się czuję w sercu, że nie znam, nie znam, nie znam stworzyciela nie.
00:08:09
Albo zginę po prostu yy i i nawet będę się cieszył z tego, że zginąłem z rąk Stworzyciela niem gdzieś tam w piekle albo znajdę Zbawiciela. Nie, już słyszałem o tym zbawicielu. Wiele tylko teraz pytanie jak go znaleźć? Nie więc to już była moja dalsza droga, więc fajnie przed starem testamentem przynajmniej jak nie umiesz tego przyjąć w sercu na razie, bo zdaję sobie sprawę, że możesz być w takim okresie, że nie umiesz tego przyjąć w sercu.
00:08:37
Yy to przynajmniej zrozumieć w umyśle, na czym polega dobra nowina, dobra nowina polega na tym, że.
00:08:45
Sąd nad grzechami został wykonany.
00:08:49
Na jezusie Jezus poniósł, został się grzechem i poniósł karę, która była za mnie za ciebie. Poniósł Wszystko to, co oddziela cię od Boga, oddziela cię od Boga, który jest miłością. Poniósł na Krzyż i pojednał nas z Bogiem. Uczysz wiele w tym momencie nie rozumieć nie.
00:09:06
To ja sobie zdaję sprawę, ale przyjmi to zaprawdę, że on to zrobił. Na razie pomyślę potem może w sercu to przyjdzie kiedyś.
00:09:15
Jak przyjrzysz to na razie myślę, a jak w sercu to przyjdzie, może za godzinę może za 5 minut, może za 3 dni. Nie wiem, kiedy do mnie przyszło praktycznie chyba 3 lata w sercu później zanim to zrozumiałem w umyśle.
00:09:28
Więc do mnie to przyszło dosyć później.
00:09:32
Ale przyszło mm jest napisane kto szuka, to będzie ten to szuka Boga ten będzie nagrodzony, więc przyszło i tak naprawdę zostałem o błogosławione tą łaską.
00:09:42
Ee, nie Jestem, z Jestem zbawiony i i dzisiaj trochę inaczej. Zupełnie inaczej czytam tą mniej niż kiedyś i tak naprawdę codziennie, kiedy ją jak ją otwieram, nie.
00:09:53
To codziennie ją czytam zupełnie inaczej niż niż wcześniej. Nawet ten sam fragment po prostu daje sobie tyle, żeby to mogło na mnie działać. Nie staram się nie czytać, bo to jest bez sensu. Słuchajcie, jak niektórzy się biorą jak słyszę jak czytają, że biorą się czyta od deski do deski i czy czytają, a dzisiaj tyle dzisiaj tyle dzisiaj tyle ale nie widać po tych ludziach żeby byli zmienieni po prostu dawaj się zmieniać, nie przeczytasz werset nie i i zacznie rozmawiać z Bogiem i Boże a co co ja na to nie.
00:10:25
Co ten werset do mnie mówił przy mówił mm, czy też cały rozdział. Ten rozdział do mnie przemówił? Nie czytam całą księgę. Przecież to ta księga do ciebie przemówiła. Zacznie o tym rozmawiać z Bogiem.
00:10:36
Bez tego nie ruszysz, nie naprawdę nie ruszysz Yy w żadnym yy będziesz stał w miejscu i zdziwił się tylko frustrował, że to nie działa.
00:10:44
Że to nie działa po prostu a to działa, to działa tylko ty musisz czemu pozwolić działać jak powiedziałem na początku.
00:10:53
Widzisz być mu uczeni w szkole, że istnieje biologia, istnieje chemia, istnieje fizyka, a tak naprawdę to są tylko jakieś koncepty, które mogą istnieć lub nie istnieją.
00:11:01
Koncerty rozumienia świata filozoficzne. Tak samo istnieje też Boże myślenie.
00:11:07
Tylko to Boże myślenie?
00:11:09
Jest czymś.
00:11:11
Co tak naprawdę tego, do czego zostałeś stworzony też nie zostałeś stworzony do tego na na na podobieństwo Boże.
00:11:20
Więc to jest zupełnie inne myślenie, zupełnie inna koncepcja niż jakaś biologia, niż jakaś fizyka niż jakaś inny, inny przedmiot. To jest zupełnie inna koncepcja.
00:11:30
Zupełnie inna koncepcja tu tutaj często są też prawdy objawione, a nie prawdy.
00:11:38
Czy ciężko być odkryte, bo prawda odkryte jest naprawdę bardzo mało.
00:11:42
Ee prawdy zinterpretowane to, co nas uczyli w szkole są często prawdy zinterpretowane na podstawie odkryć.
00:11:49
A czasami widzimy zmiany. Ogromne zmiany w nauce. Kiedy interpretacja się interpretacja danego odkrycia się zmienia, nie to zanim ta cała nauka przyjdzie, żeby to w szkołach uczyli, to mija lata dziesiątki lat czasami.
00:12:01
Yy tutaj jednak są prawdy odkryte prawdy objawione od Boga. To są też zupełnie inne rzeczy niż te prawdy, odkryte po prostu wyczuwa prostu przyjąć, że istnieje kilka źródeł prawdy tak i istnieje twoja decyzja, którą ty, który ty źródło prawdy uznasz za prawdziwe, też trzeba to przyjąć po prostu.
00:12:24
I wiele takich rzeczy trzeba po prostu.
00:12:28
Yy przyjąć, zrozumieć. Mówię na początku może być ciężko, ale jak chcesz powrócić do tego, który cię stworzył? Chcesz poznać Boga prawdziwego? To zacznij, zacznij to czytać tak po prostu.
00:12:43
Tak, żeby to na ciebie oddziaływało, żeby żebyś ty mógł, jakby dać się temu przemieniać powoli powoli cierpliwością tutaj nie ma nic naprawdę na szybko nic się to na szybko nie działo. Bardzo dobry przykład jest Apostoła Pawła. Nie kiedy?
00:13:04
Kiedy miecz, jak się na filmach ogląda, to tam jest taka scena nie, że jego tam Jezus poraził on oślep na chwilę.
00:13:11
Yy potem poszedł i się za niego pomodlił.
00:13:16
Zaś zacha dodawanie ważne, pomodlił i on wyzdrowiał i potem od razu poszedł do służby. Od razu służył podczas tej Biblia. Chyba w liście do kolacja mówi, że on tak naprawdę jeszcze było 3 lata przerwy między tym, a tym nie między tymi. A rząd wrócił do Jerozolimy. Tam jeszcze był o 3 lata przerwy od lata przerwy był gdzieś w Arabii, jakieś tym, co co oni wcześniej nazywali.
00:13:39
Więc lata przerwy gdzieś tam jeszcze siedział. Nie wow.
00:13:44
Tak naprawdę Apostoł pałę potrzebował 3 lata, żeby się jakoś gdzieś tam uformować i dopiero wrócić do Jerozolimy.
00:13:51
Więc na spokojnie on potrzebował 3 lata. No w tamtych czasach, kiedy w ogóle to rozumienie mm żydowskie, które Jezus miał było dla niego normalnym, czyli normalnym i żeby to przeanalizować, przetrawić i i żeby zacząć usługiwać potrzebował 3 lata, to możemy też trochę potrzebujemy, więc nie ma co się spieszyć, żeby to nas zaczęło działać, ale czas zacząć o K Trzymajcie się i i naprawdę mówił warto zacząć czytać, bo nikt tego za nas nie zrobi. Nikt zaraz nie przemieni w twojego serca.
00:14:22
Nikt za was nie przemieni twojego myślenia, jeśli ty nie, nie, nie zaczniesz chcieć, nie zaczniesz dawać się Bogu przemieniać, a można się dawać Bogu przemieniać właśnie przez czytanie tego przez czytanie tego tak, żeby ten od ciebie oddziaływało przez wchłonięcie tego dosłownie o k miłego dnia. Hej.

Newsletter! - Bądź na bieżąco...

Aktualności... i treści pomagające budować wiarę.
Zapisz mnie teraz!
*Zgoda Marketingowa: Wyrażam zgodę, aby TwojeDobre.info kontaktowało się ze mną za pośrednictwem poczty e-mail z wykorzystaniem informacji podanych przeze mnie w tym formularzu w celu otrzymywania wiadomości, aktualizacji i marketingu. - więcej informacji.

Jeśli chcesz wycofać swoją zgodę i przestać od nas słyszeć, po prostu kliknij link rezygnacji z subskrypcji na dole każdego wysyłanego przez nas e-maila.

Dodaj komentarz

Bądź na bieżąco...

Aktualności... i treści pomagające budować wiarę.
Zapisz mnie teraz!
*Zgoda Marketingowa: Wyrażam zgodę, aby TwojeDobre.info kontaktowało się ze mną za pośrednictwem poczty e-mail z wykorzystaniem informacji podanych przeze mnie w tym formularzu w celu otrzymywania wiadomości, aktualizacji i marketingu. - więcej informacji.

Jeśli chcesz wycofać swoją zgodę i przestać od nas słyszeć, po prostu kliknij link rezygnacji z subskrypcji na dole każdego wysyłanego przez nas e-maila.
close-link

Newsletter! - Bądź na bieżąco...

Aktualności... i treści pomagające budować wiarę.
Zapisz mnie teraz!
*Zgoda Marketingowa: Wyrażam zgodę, aby TwojeDobre.info kontaktowało się ze mną za pośrednictwem poczty e-mail z wykorzystaniem informacji podanych przeze mnie w tym formularzu w celu otrzymywania wiadomości, aktualizacji i marketingu. - więcej informacji.

Jeśli chcesz wycofać swoją zgodę i przestać od nas słyszeć, po prostu kliknij link rezygnacji z subskrypcji na dole każdego wysyłanego przez nas e-maila.
close-link